Na kogo można liczyć?

Na kogo można w swoim życiu liczyć? Kiedy coś nam się stanie, kiedy będziemy potrzebowali pomocy – kto wyciągnie do nas swoją pomocną rękę? Część osób na pewno odpowie, że na przyjaciół, których nie brakuje w naszym życiu. Z kolei zdecydowana większość osób powie, że na rodzinę. Może nie wszystkie kontakty są tak pięknie idealne, ale jednak rodzina jest naszą siłą oraz podporą. Cokolwiek będzie się działo, nie poświęcajmy rodziny w imię panujących zasad. O sile więzi rodzinnych i innych mniej wesołych sprawach Kristin Hannah pisze w książce “Prawdziwe kolory“.

Razem od małego

Trzeba przyznać, że Kristin Hannah jako prawnik z wykształcenia ma swoim czytelnikom do przekazania wiele wartościowych spraw. Często nawet nie spodziewamy się, że w tej oto niewinnej książce czeka na czytelnika wielu wspaniałych i wyrazistych bohaterów, którzy umiejętnie prowadzą fabułę i akcję. Hannah po swoim debiucie może pochwalić się gronem wiernych czytelników, którzy z wielka niecierpliwością sięgają po jej kolejne dzieła literackie. “Prawdziwe kolory” to opowieść o trzech siostrach, które od małego wiedziały, że są dla siebie najważniejsze. Ich mama zmarła, kiedy one były malutkie. Ich ojciec nie przykładał uwagi do tego, aby swoje córki nauczyć takich wartości, jak miłość do drugiego człowieka. Dla niego ważniejsza była opinia innych osób. W takiej dość nietypowej rodzinie dorastały siostry Grey.

Walka o szczęście

Winona jest najstarsza. Zawsze zależało jej na uznaniu ojca, ale nigdy go nie zdobyła. Aurora uznawana była zawsze za rodzinnego rozjemcę, który potrafił pogodzić nawet największe waśnie i spory. Vivi Ann, najmłodsza marzycielka, która zawsze potrafiła sobie zjednać serca innych osób. Taka radosna perełka, która jak się okazuje ma pewną tajemnice, której nie chce powiedzieć innym. A w szczególności ojcu, który tak bardzo liczy się z opinią publiczną. Wszystko przez to, że Vivi Ann romansuje z Dallasem. Wszystko było dobrze, gdyby nie fakt, że Dallas jest pół krwi Indianinem. Jego związek z rdzenną Amerykanką to coś niedopuszczalnego dla wielu osób. Skrywane tajemnice sprawiają, że to co dla trzech sióstr było do tej pory najważniejsze – zmienia się. Winona, Vivi Ann i Aurora staja oko w oko z życiową burzą, która może zburzyć to, co do tej pory tak starannie budowały dookoła siebie. Czy w obliczu tego wszystkiego dziewczyny przypomną sobie o miłości sióstr? I jaką rolę będzie w tym wszystkim odgrywał ich ojciec – głowa rodziny Grey?

Szkoła zdjęcie utworzone przez Dragana_Gordic - pl.freepik.com